propo1.jpg

Gdyby cztery lata temu, ktoś powiedział mi, że będę pracującą mamą,  która z łatwością znajduje czas dla swojego dziecka, a przy okazji także dla siebie uśmiałabym się pachy. Dziś z dumą mogę powiedzieć, że właśnie tak wygląda moja codzienność. Jestem mamą, pracuję i znajduję czas wszystko, co dla mnie ważne

Pamiętam dzień, w którym wróciłam do pracy po urodzeniu swojego pierwszego dziecka.

Pamiętam, jak w zimowy lutowy poranek kroczyłam ulicą Marszałkowską do swojego biura, pełna wiary, że kariera zawodowa i macierzyństwo będą ze sobą idealnie współgrać, a ja wszystkiemu podołam.

Pamiętam też, jak moja idealna wizja, każdego dnia oddalała się ode mnie coraz bardziej. A ja od nadmiaru obowiązków, rzeczy do załatwienia i zapamiętania, opadałam z sił.

Co dzisiaj na obiad? A czy mam wszystkie składniki? Czy Ignaś ma czyste ubranie na jutro? Czy na pewno umył ząbki przed wyjściem? Jak przygotować się na jutrzejszą prezentację? Czy na pewno wysłałam tego maila? Pościel zmienić dziś czy jutro? Dlaczego nie wyniósł śmieci? Przecież go o to prosiłam.

Te wszystkie mniejsze i większe myśli i zadania codziennie zaprzątały mi głowę. Po pracy chciałam spędzić czas ze swoim dzieckiem i trochę odpocząć, ale na mojej liście zawsze było coś jeszcze do zrobienia.                  

Miałam wrażenie, że jestem permanentnie zmęczona, że wszystko jest na mojej głowie i że za mało czasu poświęcam swoim bliskim.

Nie chciałam, żeby moje życie kręciło się jedynie wokół codziennych zadań. Wiedziałam też, że przed nimi nie ucieknę. Sfrustrowana całą tą sytuacją zaczęłam szukać sposobów, które pomogą mi w codziennej organizacji, odciążą i pozwolą cieszyć się czasem wolnym z rodziną.

Próbowałam, testowałam, wdrażałam. Przez ostatnie sześć lat zebrałam wiele myków i trików, które pomagają mi ogarniać codzienność  i mieć więcej czasu dla moich dzieci, męża, ale także dla siebie.

Dziś mogę powiedzieć, że jestem mamą, która zamiast utrudniać, zdecydowanie Ułatwia Sobie Życie.  

Wierzę, że Ty też możesz to zrobić! Jeśli tylko chcesz.

POBIERZ-2.jpg